SON DAKİKA

Haber Medya 24

Yunanistan’da gazeteciler 24 saatlik grevde

Yunanistan’da gazeteciler işçi ve memur sendikalarının yarın yapacağı genel grevi izleyebilmek için 24 saatlik grevi bir gün önceye aldı.

Yunanistan’da gazeteciler 24 saatlik grevde
Bu haber 16 Mayıs 2017 - 23:49 'de eklendi ve 116 kez okundu kez görüntülendi.

Yunanistan’da işçi ve memur sendikalarının yarın için ilan ettiği genel grevi ve eylemleri takip edebilmek için devlet ve özel sektörde çalışan tüm gazeteciler bugün sabah saat 6.00’dan yarın sabah saat 6.00’ya kadar sürecek 24 saatlik grevlerini bugüne aldılar.

Memorandum doğrultusunda sigorta ve iş haklarını ayaklar altına almak isteyen kararlara karşı geldiklerini belirten gazeteciler sendikası üyeleri “Herkesin eşit şartlarla tam süreli işe sahip olması, küçük düşürücü maaşlar ve emekli maaşları almaması, aynı zamanda işsizliğin esaslı bir şekilde önüne geçilmesi için mücadele ediyoruz” açıklamasını yaptılar.

Bugün sabah saat 11.00’den 16.00’ya kadar sefer yapmayacak olan otobüsler, yarın tren ve metro ile beraber tekrar greve girecek, ancak halkın protesto gösterilerine katılmını kolaylaştırmak için saat 9.00’dan 21.00’e kadar grevlerine ara verecekler.

(DHA)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0