SON DAKİKA

Haber Medya 24

Rahat otobüs yolculuğu yapmanın sırları

Rahat otobüs yolculuğu yapmanın sırları
Bu haber 11 Ekim 2017 - 1:54 'de eklendi ve 7 kez okundu kez görüntülendi.

Otobüs yolculuğunuz sırasında bagajınızın ön taraflarda bulunmasının size sağlayacağı en büyük faydalardan biri, yolculuğunuz sona erdiğinde vakit kaybetmeden bagajınıza erişebilmek olacak. Böylece o sırada yaşanacak olan hengameden de kendinizi kurtarmış olacaksınız. Bunun diğer bir artısı da, acil bir durumda, verilen ilk molada valizinize kolaylıkla ulaşabilmek.

Otobüs biletinizi ilk 4 sıradan seçebilirseniz molalarda fazlasıyla rahat edersiniz. Ayrıca otobüs içi ikramlar için çok fazla beklemenize gerek almaz. Bununla birlikte kendinizi daha fazla güvende hisseder ve yolculuk boyunca bir hakimiyet sağlamış olursunuz. Bu nedenle otobüs bileti ilk 4 sıradan alınmalı.

Otobüs yolculuğunuza çok aç başlamanız sağlıklı bir durum değil. Bu yolculuğunuz boyunca sürekli bir şeyler atıştırma hissiyatını beraberinde getirir. Ayrıca molalarda çok fazla ve ağır yemekler yemenize de yol açar. Çok tok olmanız ise sağlık açısından rahatsızlık hissi yaratabilir. Mideniz bulanabilir, ufak çaplı bir spazm ya da şişkinlik hissedebilirsiniz. Bu nedenle otobüs yolculuğunuza ne çok aç ne de çok tok bir şekilde başlayın.

Eğer gece seyahat ederseniz, kaç saat yolculuk yaptığınızı pek fazla hissetmezsiniz. Çünkü yolculuğunuzun büyük bir kısmı uyuyarak geçmiş olacak. Bununla birlikte daha az yiyecek içecek tüketerek, bu anlamda rahatsızlık hissi verecek durumlardan da uzaklaşmış olursunuz.

Otobüs yolculuğunuz sırasında verilecek her molayı mutlaka değerlendirin. Temel ihtiyaçlarınızı giderin. İhtiyaç gidermeye gerek olmadığını düşünseniz bile hava almak ve bacaklarınızdaki kan dolaşımını hızlandırmak için otobüsten inin.

Genelde otobüs firmalarında yolculara küçük bir yastık dağıtılıyor ancak her ihtimale karşı kendi küçük yastığınız yanınızda olsun. Böylece otobüs yolculuğunuz sırasında daha rahat uyku uyuyabilirsiniz.

Özellikle klostrofobi gibi bir durumunuz varsa mutlaka cam kenarı tercih etmelisiniz. Bununla birlikte uyku esnasında kafanızı yaslayacak bir yerde bulmuş olursunuz kendinize. Mide bulantısı gibi durumlarda cam kenarında olmanız ferahlamanıza yardımcı da olacaktır.

Yolculuğunuz esnasında sıkıldığınızda yanınızda getirdiğiniz bir kitap, tablet ya da kulaklık zamanın nasıl geçtiğini anlamamanız açısından birebirdir. Son dönemlerde teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte, otobüs firmaları bu anlamda oldukça geniş seçenekler sunuyor. Ancak siz yine de yanınızda sizi oyalayacak şeyler bulundurun.

Otobüs içi ikramlar ve molalar bazı durumlarda yeterli olmayabilir. Mideniz bulanabilir, karnınız acıkabilir ya da kan şekeriniz düşebilir. Bu gibi durumları atlatabilmek için yanınızda tuzlu ve tatlı krakerler ve sakız mutlaka bulunsun.

Uzun bir otobüs yolculuğu yapacağınız için dar ve sizi sıkan giyeceklerden uzak durmanız gerekiyor. Altınıza ve üstünüze rahat, penye ve bol giysiler giyinin. Üşüme ve terleme riskine karşı üstünüze bir tişört ve onun üzerine de kalın bir hırka ya da uzun kollu bir bluz alın. Ayakkabılarınızda düztaban ve rahat giyip çıkarılabilen bir ayakkabı olsun.

Otobüs yolculuğunuz fazlasıyla uzun ise fazla sıvı tüketmeyin. Unutmayın ki otobüs siz her istediğiniz zaman durmayacak. Bu nedenle ne kadar az sıvı tüketirseniz, yolculuğunuz boyunca o kadar rahat edersiniz.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0