SON DAKİKA

Haber Medya 24

Kılıçdaroğlu yine şaşırtmadı! 15 Temmuz’a fitne

Kılıçdaroğlu yine şaşırtmadı! 15 Temmuz’a fitne
Bu haber 13 Ekim 2017 - 3:52 'de eklendi ve 6 kez okundu kez görüntülendi.

Detay haber/Haber7

BBC Türkçe’nin İngilizce’den çevirdiği yazısında Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz krizini, gücü kendi elinde toplamak için kullandığını ifade etti: 

15 TEMMUZ İÇİN SKANDAL SÖZLER

“Bir sonraki gün Türkiye için yeni bir demokrasi döneminin başlangıcı olabilirdi. Ancak son bir yıl içinde Türkiye demokrasisi neredeyse bir diktatörlük rejimine dönüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu krizi kullanarak olağanüstü hâl ilan etti ve tüm muhalif seslere karşı bir tasfiye hareketi başlattı ve kararnamelerle (ülkeyi) yönetmeye başladı.”

CHP LİDERİ KENDİ ÜLKESİNE YABANCI

“Türkiye’de Demokrasinin tüm bu unsurları geçtiğimiz yıl Türkiye’de zayıfladı. Olağanüstü hal ortamında yapılan ve seçim kanununu ihlal eden gayrimeşru bir referandum ile iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi, demokratik ülkelerdeki örnekleri ile hiçbir benzerliği olmayan, nevi şahsına münhasır bir politik sistemi bastırarak, otoriter bir devlet ortaya çıkardı.”

“GENELKURMAY BAŞKANI VE MİT GENEL MÜDÜRÜ SORGULANMADI”

“İkinci olarak, bu darbe girişimin gerçek bir demokrasiye dönüşmesini istiyorsak, 15 Temmuz gecesi tam olarak ne olduğunun da ortaya çıkarılması gerekiyor. Ancak bizim bu yöndeki çabalarımızın önü hükümet tarafından kesildi. Bu amaçla kurulan parlamento komisyonu, Genelkurmay Başkanı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Genel Müdürü’nü sorgulayamadı.”

 

.yedigundem-title {
font-family: ‘FreightText Pro Black’;
font-size: 22px;
border-top: solid 1px rgba(0,0,0,.1);
display: block;
padding-top: 14px;
margin-bottom: 10px;
}
1 DAKİKADA 7 GÜNDEM
//izle7-image.kanal7-cdn.com/assets/js/flowplayer7.min.js//releases.flowplayer.org/hlsjs/flowplayer.hlsjs.min.js//imasdk.googleapis.com/js/sdkloader/ima3.js//releases.flowplayer.org/vast/haber7.com/vast.min.js
body { margin: 0; }
.flowplayer { width: 100%; height: 430px; }
.flowplayer .fp-progress { background-color: rgba(219, 0, 0, 1); }
.flowplayer .fp-color { background-color: rgba(219, 0, 0, 1); }

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0