SON DAKİKA

Haber Medya 24

Kar leoparından 45 yıl sonra iyi haber

Kar leoparından 45 yıl sonra iyi haber
Bu haber 16 Eylül 2017 - 22:06 'de eklendi ve 8 kez okundu kez görüntülendi.

Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği’nin kar leoparları ile ilgili yaptığı son açıklama, hayvan severler tarafından mutlulukla karşılandı. Yetkililer, bu güzel hayvanların tehlikeyi büyük ölçüde atlattığını fakat hala risk altında olduklarını kaydetti. Bu anlamda uyarıda bulunan IUCN yetkilileri, hâlâ kar leoparlarının kürkleri için öldürüldüğünü ve yaşam alanlarının azaldığını kaydetti.

Bilim insanları, kar leoparlarının yaşanan iklim değişikliğinden doğrudan etkilenip etkilenmeyeceğini bilmiyor. Ancak kar leoparlarının yaşadığı Himalayalar’ın iklim değişikliğine karşı dünyanın en duyarlı bölgelerinden biri olduğunu savunuyorlar.

Kar leoparları, koruma alanlarının sayısının artması ve yerel toplulukların çabaları gibi birçok faktörden yararlandı ve kritik eşiği geçti. Fakat yine de bu hayvanlar kalın kürkleri ve kemikleri nedeniyle avlanıyor. Nesillerini tehdit eden bir diğer neden ise yabani ortamların azalması ve bu sebeple açlıktan ölmeleri.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0