SON DAKİKA

Haber Medya 24

İsrail’de hayatının büyük kısmını kilit altında geçiren çocuk kurtarıldı

İsrail polisi, Hadera kentinde ebeveynleri tarafından hayatı boyunca kilit altında tutulan 14 yaşında bir erkek çocuğu kurtardı.

İsrail’de hayatının büyük kısmını kilit altında geçiren çocuk kurtarıldı
Bu haber 12 Mayıs 2017 - 22:04 'de eklendi ve 61 kez okundu kez görüntülendi.

Yerel basında çıkan haberlerden, kilit altında tutulan çocuğun ebeveynlerinin Rusya’dan gelen yaşlı bir çift olduğu anlaşıldı.

‘ÇOCUK SOSYAL HİZMETLERE TESLİM EDİLDİ’

Emniyet yetkililerinin yayınladığı açıklamada, “Hadera kentinin sosyal kurumlarının, 14 yaşında bir erkek çocuğun ebeveynleri tarafından bir dairede kapalı tutulduğu ve dışarıya çıkamadığı konusunda yaptığı ihbarı değerlendiren polis yetkilileri belirtilen adrese ulaştı, 60 yaşlarındaki ebeveynleri sorgulamak üzere gözaltına aldı ve çocuğu, sağlık muayenesi dahil, gerekli işlemler için sosyal çalışanlara teslim etti” denildi.

HİÇ OKULA GİTMEDİ, HİÇBİR KAYDI YOK

İsrail merkezli Haaretz gazetesi, söz konusu ailenin 2009’dan bu yana İsrail’in Hadera kentinde yaşadıklarını, bu süre zarfında çocuğun bir kez bile okula gitmediğini ve belediye kurumlarından hiç birinde kaydı bulunmadığını yazdı.

Haberde, “Çocuk, sosyal kurum yetkililerine, ebeveynlerinin iki haftada bir kez kendisini evin bahçesine yarım saatliğine çıkardıklarını, genellikle kendileriyle aynı yatağı paylaştığını ve gününü evin içinde geçirdiğini anlattı” ifadelerine yer verildi.

VESTİ: ANNENİN AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİL

Öte yandan Rus Vesti gazetesi, çocuğun ebeveynlerinin sorgulandıktan sonra ‘sınırlı koşullarda’ serbest bırakıldıklarını, yaşlı çiftin çocuğun sağlığından endişe ettiği için kendisini evde tuttuklarını açıkladığını yazdı. Habere göre yaşlı çiftin avukatıysa annenin akli dengesinin yerinde olmadığını yazdı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0