SON DAKİKA

Haber Medya 24

İskeçe Türk Birliği’nin Geleneksel İftar Programı Büyük Bir Katılımla Gerçekleştirildi

İskeçe Türk Birliği’nin Geleneksel İftar Programı Büyük Bir Katılımla Gerçekleştirildi
Bu haber 19 Haziran 2017 - 1:07 'de eklendi ve 82 kez okundu kez görüntülendi.

İskeçe Türk Birliği’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği İftar programı, 28 Mayıs 2017 Pazar akşamı İskeçe Muzaffer Salihoğlu Azınlık Lisesi Spor Sitesi’nde büyük bir katılımla gerçekleşti. İskeçe Türk Birliği’nin bu yılki iftarı şenlik havasında geçti. İftar programında TOÇEK Tiyatro Topluluğu’nun Karagöz – Hacivat gösterisi yapıldı. Çocuklara Ramazan takvimi ve balon hediye edildi, pamuk helva ikram edildi. Ayrıca İTB tarafından hazırlanan Ramazan Hatırası perdesi önünde hatıra fotoğrafları çekildi.

İftara, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi sayın Ahmet Yıldız,  Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sayın Ali Rıza Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğu Muavin Konsolosları ve Başkonsolosluk çalışanları, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet Mete, Gümülcine Müftüsü sayın İbrahim Şerif, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Genel Başkanı sayın Mustafa ALİ ÇAVUŞ ve parti yöneticileri, Mustafçova Belediye Başkanı sayın Cemil Kabza ve belediye meclis üyeleri, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, İskeçe SÖPA Derneği Başkanı sayın Nurettin KIYICI, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü sayın Sibel Osmanoğlu, Çınar Derneği Başkanı sayın Cengiz Ömer, Kuzey Yunanistan İşadamları Derneği Başkanı sayın Fatih Türkmen ve dernek yöneticileri, Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası İskeçe Şubesi Müdürü sayın Onur Felent, Batı Trakya’lı kurum ve kuruluş temsilcileri, İskeçe Türk Birliği sabık başkanları, sabık milletvekilleri, İskeçe Türk Birliği kurs öğretmenleri, emekli öğretmenler ve çok sayıda İskeçeli soydaş katıldı. 

İftar programı, İskeçe Müftülüğü’ne bağlı ilahi grubunun söylediği ilahilerle başladı. İftar duasını Gümülcine Müftüsü sayın İbrahim Şerif yaptı. Daha sonra İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Ozan Ahmetoğlu selamlama konuşmasında, iftara katılan herkese teşekkür etti. Ayrıca İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Genel Başkanı sayın Mustafa Ali Çavuş, Gümülcine Müftüsü sayın İbrahim Şerif, BTTADK Başkanı ve İskeçe Müftüsü sayın Ahmet Mete, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu sayın Ali Rıza Akıncı ve son olarak da Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi sayın Ahmet Yıldız birer selamlama konuşması yaptılar.

İftar sonunda TOÇEK Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği Karagöz-Hacivat gösterisi büyük bir beğeni ile izlendi.

Kaynak: Millet Gazetesi

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0