SON DAKİKA

Haber Medya 24

İngiliz Çocukları Silahlanıyor

İngiltere’nin Galler bölgesinde son yıllarda çocuklarda samuray kılıcı, balta ve tabanca kullanımında endişe verici bir artış yaşanıyor.

İngiliz Çocukları Silahlanıyor
Bu haber 14 Mayıs 2017 - 20:10 'de eklendi ve 108 kez okundu kez görüntülendi.

İngiltere ve Galler’deki okullarda son iki yılda aralarında samuray kılıçları, baltalar ve havalı tabancalar da olmak üzere 2 bin 579 silahın ele geçirildiği açıklandı. Silah taşırken yakalanan çocukların 47’sinin 10 yaşın altında olduğu, 5 yaşında bir çocuğun da bıçakla yakalandığı belirtildi.

BIÇAKLA DOLAŞAN GENÇLERİN SAYISI ENDİŞE VERİCİ

Press Association’ın bilgi edinme hakkı kapsamında İngiltere ve Galler’deki 43 emniyet biriminden 32’sinden edindiği verilere göre, son 12 ayda ele geçirilen silahların sayısı önceki 12 aya göre yüzde 20 artış gösterdi. Emniyet yetkilileri, bıçakla dolaşan gençlerin sayısında yaşanan artışın endişe verici olduğunu söyledi.

1 YILDA BİN 369 SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

İngiltere ve Galler’de 25 bin 850 civarında okul bulunuyor. Okulların müdürleri ise öğrencilerin güvenliğinin ilk öncelikleri olduğunu ve onları korumak için polisle yakın işbirliği içinde olduklarını belirtti. Bulunan silahların bin 369’u Mart 2016 – Mart 2017 arasında ele geçirildi.

ŞİDDET OLAYLARININ 5’TE 1’İ KILIÇ YA DA SİLAHLA GERÇEKLEŞİYOR

Veriler, okullarda yaşanan şiddet olaylarının beşte birinde bıçak veya kılıç kullanıldığını gösteriyor. Silahların içinde, polis copu, merdane, 38 cm. uzunluğunda bir metal çubuk ile aralarında hava tabancaları ve bir sahte tabancanın da bulunduğu 26 tabanca da var. Silahları taşıyan çocukların 47’si ise 10 yaşının altında. Bu çocukların içinde 5 yaşında bıçak taşıyan bir çocuk da bulunuyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER

Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0